Tilmeldinger til konkurrencen - opdateres hver time

Skole Klasse Elever Uge Dagblad
Søborg Privatskole 9. klasse 20 40 Berlingske
Søborg Privatskole 7.klasse 30 40 Helsingør Dagblad
Søborg Privatskole 8. klasse 30 40 BT
Ellebækskolen, afd. Kalbyris 7.b 21 46 BT
Ellebækskolen, afd. Kalbyris 8.b 24 46 Berlingske
Friskolen - Østerlund 7. klasse 18 45 JydskeVestkysten
Susåskolen, afd. Holsted 8.D 24 44 Sjællandske (Vordingborg, Næstved, Slagelse)
Uglegårdsskolen 6R 23 45 Berlingske
Lille Næstved Skole, afd. Herlufsholmsvej 8.B 25 41 Sjællandske (Vordingborg, Næstved, Slagelse)
Åby Skole 8.B 23 46 Århus Stiftstidende
Skovvejens Skole, afdeling Nr. Jernløse 8.b 21 41 BT
Skovvejens Skole, afdeling Nr. Jernløse 8.A 24 41 BT
Lyshøjskolen 6.c 25 46 Kids News
Lyshøjskolen 6.a 25 46 Kids News
Rundhøjskolen 8.ab 30 39 Århus Stiftstidende
Præstemarkskolen 6.a 19 44 Kids News
Præstemarkskolen 6.B 19 44 Århus Stiftstidende
Korsholm Skole 6.a Korsholm 21 43 Kids News
Præstemarkskolen 6.c 20 44 Berlingske
Ellebækskolen, afd. Kalbyris 7.D 26 46 Sjællandske (Vordingborg, Næstved, Slagelse)
Gjessø Skole 6. Kl 25 45 Midtjyllands Avis
Saltum Skole 7A 23 45 Nordjyske Stiftstidende
Birkhovedskolen 6.a 28 43 Kids News
Birkhovedskolen 6.b 28 43 Kids News
Rønde Skole 7.b 24 46 Århus Stiftstidende
Bohrskolen Vita 7 2 41 Berlingske
Dronninglund Skole 7.d. 28 45 Nordjyske Stiftstidende
Dronninglund Skole 7b 27 45 Nordjyske Stiftstidende
Dronninglund Skole 7a 27 45 Nordjyske Stiftstidende
Risskov Skole 7.A 24 41 Århus Stiftstidende
Risskov Skole 7.C 23 41 Århus Stiftstidende
Risskov Skole 7.b 24 41 Århus Stiftstidende
Vestsalling Skole og Dagtilbud 6.a 23 46 Skive Folkeblad
Hobro Friskole Afgangsklassen 18 46 Nordjyske Stiftstidende
Låsby Skole 8X 15 46 Berlingske
Låsby Skole 8Y 15 46 Århus Stiftstidende
Bohrskolen Fourfeldt 6b 22 46 JydskeVestkysten
Frederiks Skole 7A 20 41 Viborg Stifts Folkeblad
Frederiks Skole 8K 20 44 Viborg Stifts Folkeblad
Cosmosskolen Boldesager 8.b 20 38 JydskeVestkysten
Ansager Skole 6. klasse 25 46 Avisen.dk
Syvstjerneskolen 8Y 17 44 BT
Ellebjerg Skole 6.b 19 45 Kids News
Ellebjerg Skole 6.a 20 45 Metroxpress
Glostrup skole, Søndervang 7.N 28 45 Kids News
Sophienborgskolen 7.A 28 43 Frederiksborg Amts Avis
Sophienborgskolen 7.B 29 43 Frederiksborg Amts Avis
Stillinge Skole 7.c og 7.d 20 46 Sjællandske (Vordingborg, Næstved, Slagelse)
Glud Skole 6.a 25 46 Horsens Folkeblad
Elise Smiths Skole 6.c 24 45 Århus Stiftstidende
Vallerødskolen 8.C 26 40 Berlingske
Rungsted Skole 8b 26 46 Frederiksborg Amts Avis
Egtved Skole OVG-D 8 43 Vejle Amts Folkeblad
Sønder Otting Skole 7.ta 23 44 BT
Sønder Otting Skole 7.tb 23 44 BT
Horsens Byskole, afd. Kildegade 6. kl. 28 46 Horsens Folkeblad
Uglegårdsskolen 7.CI 25 45 Berlingske
Det Kgl Vaisenhus Skole 8 24 39 BT
Frederiks Skole 7.B. 21 41 Viborg Stifts Folkeblad
Forældreskolen i Aarhus 8.z 22 41 Århus Stiftstidende
Tjørnegårdsskolen 7.b 23 46 BT
Tjørnegårdsskolen 7.a 19 46 Berlingske
Lindegårdsskolen 6.b 24 45 Berlingske
Ørslevkloster Skole 5.-6. klasse 23 43 Skive Folkeblad
Rungsted Skole 8A 26 46 Frederiksborg Amts Avis
Marstal Skole 6.b 20 41 Kids News
Højvangskolen 6.a 23 46 Nordjyske Stiftstidende
Højvangskolen 6.b 19 46 Nordjyske Stiftstidende
Ødis Skole 6. klasse 14 46 JydskeVestkysten
Vadum Skole 8a 17 43 Nordjyske Stiftstidende
Vadum Skole 8b 18 43 Nordjyske Stiftstidende
Herfølge Skole 8.x 25 44 BT
Herfølge Skole 8.y 26 44 BT
Ebeltoft Skole 8b 25 44 Århus Stiftstidende
Ebeltoft Skole 8a 17 44 Århus Stiftstidende
Glesborg Skole 6A 15 44 BT
Grundskoleafdelingen, Ådalskolen 6. klasse 16 46 Skive Folkeblad
Friskolen I Viborg Ældste UNO 20 41 Viborg Stifts Folkeblad
Friskolen I Viborg Ældste YKSI 20 41 Viborg Stifts Folkeblad
Sulsted Skole 8.b 22 46 Nordjyske Stiftstidende
Rougsøskolen 6.C 20 45 Århus Stiftstidende
Sulsted Skole 8.a 24 46 Nordjyske Stiftstidende
Søndre Skole 7.C 23 44 Viborg Stifts Folkeblad
Søndre Skole 7.b 23 44 Viborg Stifts Folkeblad
Bogø Kostskole 7.Z 20 46 Sjællandske (Vordingborg, Næstved, Slagelse)
Bogø Kostskole 7.x 19 46 Sjællandske (Vordingborg, Næstved, Slagelse)
Stenløse Privatskole 7.C 22 45 Berlingske
Nørre Aaby Skole 7.A 27 39 Kids News
Nørre Aaby Skole 7.B. 26 40 Kids News
Hammerum Friskole 6. klasse 22 44 JydskeVestkysten
Verninge Skole 6. klasse 14 45 Fyens Stiftstidende
Hummeltofteskolen 7C 24 44 Bornholms Tidende
Hummeltofteskolen 7.A 25 44 Flensborg Avis
Hummeltofteskolen 7.b 25 44 Kids News
Stenløse Privatskole 7.A 22 45 BT
Tingstrup Skole 6A 25 44 Nordjyske Stiftstidende
Lykkegårdskolen 8. klasse 18 44 JydskeVestkysten
Sønder Otting Skole 7.c 25 44 BT
Kirstinebjergskolen, Indre Ringvej 6a 18 46 Flensborg Avis
Lyngholmskolen 6.a 22 46 Frederiksborg Amts Avis
Lyngholmskolen 6.b 23 46 Kids News
Nørreskov-Skolen 7.a 20 43 Avisen.dk
Nørreskov-Skolen 7.b 21 43 JydskeVestkysten
Hjørring Private Realskole 10a 26 44 Nordjyske Stiftstidende
Hjørring Private Realskole 10b 26 44 Nordjyske Stiftstidende
Pilegårdsskolen 8.s 19 43 Metroxpress
Gedved Skole 7A (Piger) 17 41 Horsens Folkeblad
Gedved Skole 7B (Drenge) 17 41 Horsens Folkeblad
Vadehavsskolen Haulundvej 7.a 25 46 JydskeVestkysten
Vadehavsskolen Haulundvej 7C 25 46 JydskeVestkysten
Vadehavsskolen Haulundvej 7.b 25 46 JydskeVestkysten
Sophieskolen 7a. 25 46 Lolland-Falsters Folketidende
Sophieskolen 7.C. 25 46 Lolland-Falsters Folketidende
Sophieskolen 7. B 26 46 Lolland-Falsters Folketidende
Lyngholmskolen 6.c 26 46 BT
Bohrskolen Vita 8.c 26 44 JydskeVestkysten
Højmarkskolen 8.a 24 45 Metroxpress
Bohrskolen Vita 8A 22 44 JydskeVestkysten
Bohrskolen Vita 8B 25 44 JydskeVestkysten
Højmarkskolen 8.b 25 45 Berlingske
Højmarkskolen 8.c 23 45 JydskeVestkysten
Højmarkskolen 8.d 21 45 BT
Svindinge Friskole 6.7. Klasse 12 41 Fyens Stiftstidende
Højgårdskolen 6.kl. 30 41 Midtjyllands Avis
Odense Friskole 7.a 22 45 Fyens Stiftstidende
Odense Friskole 7b 22 45 Fyens Stiftstidende
Odense Friskole 7c 22 45 Fyens Stiftstidende
Ellebækskolen, afd. Kalbyris 8.a 18 40 Sjællandske (Vordingborg, Næstved, Slagelse)
Rygaards Skole 7.a 24 45 Metroxpress
Mejls-Orten-Tinghøj Friskole 7 20 45 JydskeVestkysten
Mejls-Orten-Tinghøj Friskole 6 21 45 BT
Samsø Skole 8.a. 26 46 Berlingske
Terndrup Skole Specialklasse 12 46 Nordjyske Stiftstidende
Langmarkskolen 7.Q 16 44 Horsens Folkeblad
Langmarkskolen 7.S 19 44 Horsens Folkeblad
Langmarkskolen 7.T 19 44 Horsens Folkeblad
Langmarkskolen 7.r 18 44 Horsens Folkeblad
Rørkjær Skole Urban 7.C 23 46 JydskeVestkysten
Kvikmarkens Privatskole 8.x 20 46 Berlingske
NOVAskolen 9.c 28 38 Vejle Amts Folkeblad
Vemmelev Skole 6.b 25 46 Sjællandske (Vordingborg, Næstved, Slagelse)
Niels Steensens Gymnasium 8.d 25 45 Avisen.dk
Skørping Skole 6.b 25 46 Nordjyske Stiftstidende
Skørping Skole 6.C 22 46 Kids News
Skørping Skole 6A 25 46 BT
Forældreskolen i Aarhus 8.y 22 41 Århus Stiftstidende
Forældreskolen i Aarhus 8.Q 22 41 Århus Stiftstidende
Forældreskolen i Aarhus 8.x 22 41 Århus Stiftstidende
Katrinedalskolen, afdeling Tuse 8. Klasse 21 41 Nordvestnyt
Katrinedalskolen, afdeling Tuse 8c 24 39 Nordvestnyt
Katrinedalskolen, afdeling Tuse 8.b 20 44 Nordvestnyt
Solbjergskolen 7.a 20 45 Århus Stiftstidende
Skjern Kristne Friskole 7.A 24 45 Dagbladet Ringkøbing-Skjern
Skjern Kristne Friskole 7.b 24 45 Dagbladet Ringkøbing-Skjern
Aakjærskolen 8.A. 23 40 Skive Folkeblad
Aakjærskolen 8.B. 26 40 Skive Folkeblad
Rønbækskolen 6.a 19 46 Kids News
Rønbækskolen 6.c 19 46 Århus Stiftstidende
Rønbækskolen 6.b 22 46 Berlingske
Rathlouskolen 7.C 22 39 Århus Stiftstidende
Nyborg Friskole 8.a 23 43 Fyens Stiftstidende
Nyborg Friskole 8.b 23 43 Fyens Stiftstidende
Holbæk By Skole, afdeling Absalon 8 A 20 46 Nordvestnyt
Holbæk By Skole, afdeling Absalon 8 B 23 46 Metroxpress
Mårslet Skole 7. D 24 46 Århus Stiftstidende
Mårslet Skole 7.A 24 46 Århus Stiftstidende
Mårslet Skole 7.b 25 46 Århus Stiftstidende
Mårslet Skole 7C 24 46 Århus Stiftstidende
Vestre Skole 7,y 24 39 Midtjyllands Avis
Vestre Skole 7x 25 39 Midtjyllands Avis
Virupskolen 8.c 22 45 Århus Stiftstidende
Stolpedalsskolen 8A 25 44 Nordjyske Stiftstidende
Virupskolen 8.b 24 45 Berlingske
Stolpedalsskolen 8B 24 44 Nordjyske Stiftstidende
Tåsingeskolen 8.c 20 41 Fyns Amts Avis
Tåsingeskolen 8.A - 22 41 Fyns Amts Avis
Tåsingeskolen 8.b 21 41 Fyns Amts Avis
Vestre Skole 6.a 28 39 Midtjyllands Avis
Vestre Skole 6.B 26 39 Midtjyllands Avis
Rantzausminde Skole 8.a 24 45 Fyns Amts Avis
Kostskolen i Sønderjylland 7z 20 43 JydskeVestkysten
Tåsingeskolen 8.D 20 41 Fyns Amts Avis
Virupskolen 7.a 22 45 Århus Stiftstidende
Virupskolen 7.b 22 45 BT
Rantzausminde Skole 8.c 22 45 BT
Kostskolen i Sønderjylland 7x 20 43 JydskeVestkysten
Rantzausminde Skole 8.d 22 45 Fyens Stiftstidende
Kostskolen i Sønderjylland 7y 20 43 JydskeVestkysten
Lukas-Skolen 7.k 23 46 Vejle Amts Folkeblad
Lukas-Skolen 7.H 23 46 Vejle Amts Folkeblad
Solbjergskolen 6 22 41 Århus Stiftstidende
Solbjergskolen 6.a 18 40 Århus Stiftstidende
Solbjergskolen 6.c 22 40 Århus Stiftstidende
Rantzausminde Skole 8.b 21 45 Berlingske
Østre Skole 7.b 25 41 Lolland-Falsters Folketidende
Brændkjærskolen 8.A 24 45 JydskeVestkysten
Parkskolen 7.C. 20 43 Dagbladet Holstebro, Struer og Lemvig
Buerup Skole 6. klasse 9 46 Avisen.dk
Marie Mørks Skole 6.B 24 40 Frederiksborg Amts Avis
Tved Skole 6.b 18 46 Fyns Amts Avis
Hanstholm Skole 8.a 21 44 Nordjyske Stiftstidende
Skolen På Duevej 8.b 21 44 Berlingske
Holbergskolen 8.C 19 45 Berlingske
Holbergskolen 8 b-c 22 45 BT
Skibet Skole 6.x 16 45 Vejle Amts Folkeblad
Holbergskolen 8a 21 45 Metroxpress
Kongevejens Skole 8.x 24 44 Avisen.dk
Skibet Skole 6y 16 45 Vejle Amts Folkeblad
Kongevejens Skole 8.y 24 44 Avisen.dk
Kongevejens Skole 8.z 23 44 Avisen.dk
Niels Steensens Gymnasium 7.d 24 41 Kids News
Tved Skole 6.A 23 46 Fyns Amts Avis
Tved Skole 6.C 21 46 Fyns Amts Avis
C. La Cours Skole 7.B 22 44 Randers Amtsavis
C. La Cours Skole 7.a 22 44 Randers Amtsavis
Frederiksberg Skole 8.C 24 43 BT
Boesagerskolen 6.Y 30 46 Kids News
Borgerskolen 8.y 23 45 Berlingske
Virupskolen 7C 20 45 BT
Boesagerskolen 6.v 26 46 Kids News
Boesagerskolen 6.X 25 46 Kids News
Sjælsøskolen 7.a 24 46 Frederiksborg Amts Avis
Sjælsøskolen 7.B 27 46 Frederiksborg Amts Avis
Sjælsøskolen 7.c 24 46 Frederiksborg Amts Avis
Skolebakken 6.a 18 46 Kids News
Skolebakken 6.b 18 46 Kids News
Kratbjergskolen afd. Ravnsholt 7. B 24 43 Frederiksborg Amts Avis
Mølholm Skole 6.2 23 44 Vejle Amts Folkeblad
Bellahøj Skole 7.y 23 43 BT
Bellahøj Skole 7.i 28 43 Berlingske
Bellahøj Skole 7.u 25 43 Horsens Folkeblad
Bellahøj Skole 7.v 24 43 Berlingske
Sct Ibs Skole 7.d 25 40 Horsens Folkeblad
Bellahøj Skole 7.u 25 43 Horsens Folkeblad
Vester Skerninge Friskole 7.klasse 27 45 Fyns Amts Avis
Korsager Skole 8C 22 43 BT
Fanø Skole 8b 19 45 JydskeVestkysten
Ellebækskolen, afd. Kalbyris 7.a 26 40 Sjællandske (Vordingborg, Næstved, Slagelse)
Kildedamsskolen, afdeling Vipperød 8.e 25 44 Nordvestnyt
Kildedamsskolen, afdeling Vipperød 8.F 25 40 Nordvestnyt
N. Zahles Gymnasieskole 8.B 24 44 Berlingske
Sct Ibs Skole 7.b 25 40 Århus Stiftstidende
Sct Ibs Skole 7.a 25 40 Fyens Stiftstidende
Brændkjærskolen 8.ID2 17 45 JydskeVestkysten
Stadil-Vedersø Friskole SV65 18 41 Dagbladet Ringkøbing-Skjern
Stadil-Vedersø Friskole SV87 20 41 Dagbladet Ringkøbing-Skjern
Skjoldhøjskolen 8.B 18 44 Århus Stiftstidende
Brændkjærskolen 8.ID1 16 45 JydskeVestkysten
Skjoldhøjskolen 8.a 18 44 Århus Stiftstidende
Sdr Vang Skole 7.c 21 46 JydskeVestkysten
Vestre Skole 8.a 17 44 Fyens Stiftstidende
Sdr Vang Skole 7.b 20 46 JydskeVestkysten
Sdr Vang Skole 7.a 20 46 JydskeVestkysten
Tønder Overbygningsskole 8.e 26 40 JydskeVestkysten
Byskolen 8R 23 44 Helsingør Dagblad
Englystskolen 7.a 26 46 Vejle Amts Folkeblad
Distrikt Syd, Torslev skoleafdeling 7.z 20 46 Nordjyske Stiftstidende
Koldby Skole 6.A 18 46 Nordjyske Stiftstidende
Ådalsskolen 6x 30 46 Randers Amtsavis
Sct. Nicolai Skole 8b 24 44 Dagbladet Køge, Ringsted og Roskilde
Sankt Birgitta Skole 7.y 24 46 Lolland-Falsters Folketidende
Sankt Birgitta Skole 7.x 24 46 Lolland-Falsters Folketidende
Svebølle Skole 7.kl. 28 46 BT
Lem Stationsskole 8.kl 22 41 BT
Lem Stationsskole 8.b 22 41 Dagbladet Ringkøbing-Skjern
Balsmoseskolen 7,b 28 45 Berlingske
Balsmoseskolen 7. A 28 45 Berlingske
Særslev-Hårslev-Skolen 7.as 22 39 Fyens Stiftstidende
Bækkegårdsskolen 7. A 23 40 Frederiksborg Amts Avis
Kristrup Skole 6.B 20 46 Randers Amtsavis
Kristrup Skole 6.A 21 46 Randers Amtsavis
Kristrup Skole 6.c 20 46 Randers Amtsavis
Kristrup Skole 6.d 21 46 Randers Amtsavis
Petersmindeskolen 6b 25 46 Vejle Amts Folkeblad
Byskolen 8.Q 21 46 Helsingør Dagblad
Byskolen 7.S 28 46 Helsingør Dagblad
Skave Skole 6.-7. kl. 24 46 Dagbladet Holstebro, Struer og Lemvig
Lødderup Friskole 8 30 40 Nordjyske Stiftstidende
Skolen Ved Sundet - Friluftsskolen FU 12 44 Avisen.dk
Petersmindeskolen 6.c 26 46 Vejle Amts Folkeblad
Petersmindeskolen 6.a 26 46 Vejle Amts Folkeblad
Herlufsholm Skole og Gods 9ABC Kommunikationslinje 19 43 Berlingske
Lumby Skole U2 12 46 Fyens Stiftstidende
Vejgaard Østre Skole 8.b 20 43 Nordjyske Stiftstidende
Vejgaard Østre Skole 8.c 23 43 Nordjyske Stiftstidende
Vejgaard Østre Skole 8.a 20 43 Nordjyske Stiftstidende
Mejrup Skole 7.A 22 45 BT
Mejrup Skole 7.c 23 45 BT
Mejrup Skole 7.b 23 45 BT
Munkekærskolen 6.a 22 39 Dagbladet Køge, Ringsted og Roskilde
Stolpedalsskolen 7.c 25 40 Nordjyske Stiftstidende
Munkekærskolen 6c 23 39 BT
Aarupskolen 8a 20 44 BT
Aarupskolen 8b 18 44 Metroxpress
Munkekærskolen 6d 24 39 Metroxpress
Aarupskolen 8d 20 44 Metroxpress
Distriktsskolen 7.B 21 43 JydskeVestkysten
Distriktsskolen 7.C 21 43 JydskeVestkysten
Distriktsskolen 7.a 21 43 JydskeVestkysten
Munkekærskolen 6b 25 39 Berlingske
Stolpedalsskolen 7.b 22 40 Nordjyske Stiftstidende
Fortunaskolen Skolegade 7.A 25 44 JydskeVestkysten
Fortunaskolen Skolegade 7.b 25 44 JydskeVestkysten
Rygaards Skole 7.b 24 45 Berlingske
Hejnsvig Skole 6.a 20 46 JydskeVestkysten
Vejen Friskole 7. klasse 19 44 JydskeVestkysten
Vejen Friskole 8. klasse 19 44 JydskeVestkysten
Gilbjergskolen 7.K 24 46 Berlingske
Rønneskolen, afdeling Søndermark 6a 23 43 Bornholms Tidende
Gudenådalens Friskole Ældstegruppen 25 44 Midtjyllands Avis
Rønneskolen, afdeling Søndermark 6b 21 43 Bornholms Tidende
Rønneskolen, afdeling Søndermark 6c 20 43 Bornholms Tidende
Gudenådalens Friskole Storegruppen 20 44 Midtjyllands Avis
Ellebækskolen, afd. Kalbyris 7.c 26 40 Sjællandske (Vordingborg, Næstved, Slagelse)
Hobro Friskole 8 23 46 Nordjyske Stiftstidende
Karensmindeskolen 8.C 23 46 Nordjyske Stiftstidende
Karensmindeskolen 8.b 26 46 Nordjyske Stiftstidende
Karensmindeskolen 8.A 26 46 Nordjyske Stiftstidende
Tarup Skole 8.A 25 44 BT
Tarup Skole 8. b 23 44 BT
Skovvangskolen 8.b 20 46 Århus Stiftstidende
Skovvangskolen 8.a 25 46 Århus Stiftstidende
Kirke Hyllinge Skole 8.t 28 45 Nordvestnyt
Tåsingeskolen 8 klasse Centerafdelingen 11 46 BT
Tove Ditlevsens Skole 7.B 22 44 Metroxpress
Tove Ditlevsens Skole 7.D 17 44 Metroxpress
Lindevangskolen 7. klasse 21 38 Bornholms Tidende
Lindevangskolen 7.A 25 38 Bornholms Tidende
Lindevangskolen 7.B 21 38 Bornholms Tidende
Skårup Skole 7b 23 45 Fyns Amts Avis
Skårup Skole 7a 24 45 Fyns Amts Avis
Engdalskolen 7.b 22 46 Århus Stiftstidende
Haderslev Kristne Friskole 7.klasse 22 46 JydskeVestkysten
Mølholm Skole 6.1 24 44 Vejle Amts Folkeblad
Kobberbakkeskolen, afd. Sjølund 8a 25 44 Sjællandske (Vordingborg, Næstved, Slagelse)
Gideonskolen 8.a 18 43 Avisen.dk
Th. Langs Skole 9.A 22 46 Midtjyllands Avis
Th. Langs Skole 9.B 22 46 Midtjyllands Avis
Vemmedrupskolen 6. klasse (6a) 15 46 Dagbladet Køge, Ringsted og Roskilde
Skårup Skole 8.a 30 46 Fyns Amts Avis
Hvilsom Friskole 6.A 13 40 Nordjyske Stiftstidende
Herstedvester Skole 8.V 19 46 Frederiksborg Amts Avis
Herstedvester Skole 8.Y 22 46 Fyens Stiftstidende
Herstedvester Skole 8.X 22 46 Berlingske
BillundSkolen 9.y 20 44 JydskeVestkysten
BillundSkolen 9.x 23 44 JydskeVestkysten
Feldborg Frie Børneunivers 6.-7. klasse 15 39 Dagbladet Holstebro, Struer og Lemvig
Tangsø skole 7. klasse 22 44 Dagbladet Holstebro, Struer og Lemvig
Bohrskolen Vita 7.y 24 46 BT
Bohrskolen Vita 7y 26 44 JydskeVestkysten
Bohrskolen Vita 8X 26 44 JydskeVestkysten
Stensballeskolen 8.I 20 46 Horsens Folkeblad
Grønhøjskolen 8.A 18 46 Randers Amtsavis
Asgård Skole 7A 16 46 Dagbladet Køge, Ringsted og Roskilde
Asgård Skole 7.B 25 46 Dagbladet Køge, Ringsted og Roskilde
Asgård Skole 7c 22 46 Dagbladet Køge, Ringsted og Roskilde
Byskovskolen, afd. Benløse 8.bb 23 45 Dagbladet Køge, Ringsted og Roskilde
Tønder Overbygningsskole 7.b 28 41 JydskeVestkysten
Vangeboskolen 6.b 26 46 Berlingske
Vangeboskolen 6.a 23 46 Berlingske
Sundskolen 7. A 25 45 Lolland-Falsters Folketidende
Sundskolen 7. B 20 45 Lolland-Falsters Folketidende
Jels Skole 7A 19 44 JydskeVestkysten
Jels Skole 7.b. 24 44 JydskeVestkysten
Englystskolen 7.b 26 46 BT
Englystskolen 7.c 25 46 Berlingske
Møn Skole, Fanefjord 6.D 24 43 Metroxpress
Jels Skole 7 23 44 JydskeVestkysten
St. Magleby Skole 7C 23 46 Dagbladet Ringkøbing-Skjern
Starup Skole 6. klasse 18 45 Kids News
St. Magleby Skole 7.A 21 46 Århus Stiftstidende
St. Magleby Skole 7.b 25 46 Fyens Stiftstidende
Tønder Overbygningsskole 7.a Tønder Overbygningsskole 28 41 JydskeVestkysten
Kirstinebjergskolen, Bøgeskovvej 6.a 19 46 Fredericia Dagblad
Østerhåbskolen 7.B 27 39 Horsens Folkeblad
Humlebæk Lille Skole 8. klasse 14 41 Helsingør Dagblad
Humlebæk Lille Skole 7. klasse 20 40 Frederiksborg Amts Avis
Stenlille Skole 7u 25 46 BT
Stenlille Skole 7v 26 46 BT
Jels Skole 8.a 13 46 JydskeVestkysten
Jels Skole 8.b 16 46 JydskeVestkysten
Søndermarkskolen 6.D. 26 46 BT
Stenlille Skole 6.b 22 46 BT
Stenlille Skole 6.a 25 46 BT
Stjernevejskolen 8. y 23 44 Vejle Amts Folkeblad
Lilleåskolen 6.a 19 40 Randers Amtsavis
Hurup Skole 7A 28 40 Avisen.dk
Hurup Skole 7b 28 40 Avisen.dk
Marievangsskolen 7.b 24 46 Sjællandske (Vordingborg, Næstved, Slagelse)
Hurup Skole 7c 28 40 Avisen.dk
Tangsø skole 8.klasse 18 44 Dagbladet Holstebro, Struer og Lemvig
Kulsbjerg Skole, Mern 6m 19 45 Sjællandske (Vordingborg, Næstved, Slagelse)
Strøbyskolen 7. hold 3 26 45 Dagbladet Køge, Ringsted og Roskilde
Strøbyskolen 7. hold 2 28 45 Dagbladet Køge, Ringsted og Roskilde
Strøbyskolen 7.hold 1 28 45 Dagbladet Køge, Ringsted og Roskilde
Sletten Skole 9.b 30 45 Fyens Stiftstidende
Skolen På Duevej 7. klasse 15 46 Berlingske
Skolen På Duevej 7.A 23 46 Berlingske
Skolen På Duevej 7.B 22 46 Berlingske
Klostermarksskolen 8.A 20 45 Berlingske
Bylderup Skole 8 a 11 44 JydskeVestkysten
Bylderup Skole 8b 28 44 Flensborg Avis
Hjerting skole Aura 7.C 21 46 BT
Auraskolen Hjerting 7A 24 46 Kids News
Auraskolen Hjerting 7.b 26 46 JydskeVestkysten
Bohrskolen Fourfeldt 7IB 21 44 JydskeVestkysten
Bohrskolen Fourfeldt 7. IA 22 44 JydskeVestkysten
Nordvestskolen 8C 23 43 Helsingør Dagblad
Nordvestskolen 8.A 24 44 Helsingør Dagblad
Brorsonskolen 7.C 28 45 JydskeVestkysten
Brorsonskolen 7.a 26 45 JydskeVestkysten
Brorsonskolen 7.b 26 45 JydskeVestkysten
Nordvestskolen 8.b 26 43 Helsingør Dagblad
Parkskolen 8. kl. 23 41 Berlingske
Brændkjærskolen 7.c 20 41 JydskeVestkysten
Suldrup Skole 8.b 15 40 Berlingske
Suldrup Skole 8.a 15 40 Berlingske
Susåskolen, afd. Glumsø 8.b 26 40 Sjællandske (Vordingborg, Næstved, Slagelse)
Mariendal Friskole B1 A 13 40 Koncentrat
Mariendal Friskole B1 B 13 40 Koncentrat
Susåskolen, afd. Glumsø 8.A 25 40 Sjællandske (Vordingborg, Næstved, Slagelse)
Lærkeskolen 6A 19 38 Kids News
Lærkeskolen 6.B 23 38 Berlingske
Lærkeskolen 6.C 23 38 Metroxpress
Lærkeskolen 6.D 23 38 Frederiksborg Amts Avis
Lærkeskolen 6.e 22 38 BT
Maribo Skole - Borgerskoleafdelingen 7BBO 25 40 Lolland-Falsters Folketidende
Maribo Skole - Borgerskoleafdelingen 7ABO 27 40 Lolland-Falsters Folketidende
Bækkegårdsskolen 7.b 21 40 BT
Ejby Skole 6. klasse 24 46 Fyens Stiftstidende
Stensballeskolen 7.i 26 39 Horsens Folkeblad
Stensballeskolen 7.z 20 39 Horsens Folkeblad
Stensballeskolen 7.x 20 39 Horsens Folkeblad
Stensballeskolen 7.y 20 39 Horsens Folkeblad
Tønder Overbygningsskole 8. F 22 44 JydskeVestkysten
Vester Skerninge Friskole 8. klasse 26 45 Fyns Amts Avis
Tønning-Træden Friskole 8. klasse 14 46 Horsens Folkeblad
Enghaveskolen - Faaborg Friskole 7.kl. 24 44 Fyens Stiftstidende
Glostrup skole, Søndervang 8.N 27 46 Berlingske
Ingrid Jespersens Gymnasieskole 8b 24 46 Avisen.dk
Tønder Overbygningsskole 7.d 28 40 Kids News
Hasle Skole 6,D 25 46 Århus Stiftstidende
Maribo Skole - Borgerskoleafdelingen 7CBO 23 40 Lolland-Falsters Folketidende
Østskolen, afd. Hylleholt 7.G 27 40 Sjællandske (Vordingborg, Næstved, Slagelse)
Frederiksborg Byskole 8.d 20 46 BT
Højby Friskole 8 21 46 Fyens Stiftstidende
Gludsted Friskole 7.klasse 10 44 BT
Gludsted Friskole 8.klasse 10 44 BT
Vinderød Privatskole 8.V 24 38 Frederiksborg Amts Avis
Grønnevang skole 9K 20 38 Frederiksborg Amts Avis
Holmegaardskolen, afd. Fensmark 7.J 26 45 Sjællandske (Vordingborg, Næstved, Slagelse)
Carolineskolen 8. klasse 11 39 Berlingske
Carolineskolen 7. klasse 12 39 Berlingske
Carolineskolen 6. klasse 16 39 BT
Ikast Vestre Skole 6.A 24 45 Midtjyllands Avis
Hanssted Skole 7.u 24 40 Berlingske
Hanssted Skole 7v 28 40 Berlingske
Marstal Skole 6a 23 39 Kids News
Kildedamsskolen, afdeling Vipperød 7F 24 46 Nordvestnyt
Kildedamsskolen, afdeling Vipperød 7.e 25 46 Nordvestnyt
Korsvejens Skole 6B 23 45 Berlingske
Langelinieskolen 8.x 23 45 Metroxpress
Langelinieskolen 8.v 26 45 Berlingske
Langelinieskolen 8.u 24 45 BT
Frederiksberg Skole 8.a 24 43 Berlingske
Klostermarksskolen 8.A 20 45 Dagbladet Køge, Ringsted og Roskilde
Tangsø skole 6.A 17 46 Dagbladet Holstebro, Struer og Lemvig
Vemmelev Skole D2 7 46 Sjællandske (Vordingborg, Næstved, Slagelse)
Tove Ditlevsens Skole 8.c 22 41 Skive Folkeblad
Tove Ditlevsens Skole 8.b 17 41 Skive Folkeblad
Tove Ditlevsens Skole 8.a 22 41 Skive Folkeblad
Glostrup Skole, Skovvang 7.m (medieklasse) 27 41 Metroxpress
Greve Privatskole 7.a 20 46 BT
Klostermarksskolen 8.c 22 45 Berlingske
Stenløse Privatskole 7.b 22 45 Berlingske
Trekløverskolen 6.c 24 45 Avisen.dk
Trekløverskolen 6X 26 45 Avisen.dk
Birkerød Skole 7.c 23 46 Berlingske
Birkerød Skole 7.b 19 46 Berlingske
Birkerød Skole 7.A 21 46 Berlingske
Munkekærskolen 7.C 24 46 Dagbladet Køge, Ringsted og Roskilde
Amager Lille Skole 6 24 41 Berlingske
Gudumholm Skole 7. klasse 26 45 Nordjyske Stiftstidende
Gudumholm Skole 6. klasse 25 46 Nordjyske Stiftstidende
Gilbjergskolen 8x 19 41 BT
Hillerød Vest Skolen 8.K 21 46 Frederiksborg Amts Avis
Klostermarksskolen 8.b 22 45 Metroxpress
Rasmus Rask-Skolen 8A 18 44 Fyens Stiftstidende
Rasmus Rask-Skolen 8B 17 44 Fyens Stiftstidende
Munkekærskolen 7.a 26 46 Berlingske
Bernadotteskolen 8.b 23 40 BT
Byskovskolen, afd. Asgård 10.AC 8 45 Dagbladet Køge, Ringsted og Roskilde
Thise Friskole 6 11 46 Skive Folkeblad
Thise Friskole 7 8 46 Skive Folkeblad
Hans Rømer Skolen 7.b 21 45 Berlingske
Susåskolen, afd. Glumsø 8c 25 40 Sjællandske (Vordingborg, Næstved, Slagelse)
Kratbjergskolen afd. Ravnsholt 7.A 25 43 Frederiksborg Amts Avis
Kratbjergskolen afd. Ravnsholt 7.C 27 43 Frederiksborg Amts Avis
Sortedamskolen 7B 26 46 Berlingske
Sortedamskolen 7.C 27 46 Berlingske
Sortedamskolen 2017-2018 27 46 Berlingske
Agedrup Skole 6 årgang 26 45 Fyens Stiftstidende
Agedrup Skole 6.a 25 45 Fyens Stiftstidende
Stensballeskolen 8.x 18 46 Horsens Folkeblad
Langhøjskolen 8.y 19 46 BT
Kratbjergskolen afd. Engholm 6.c 23 45 Frederiksborg Amts Avis
Langhøjskolen 8.z 22 46 BT
Brændstrup Kristne Friskole 7. klasse 23 39 JydskeVestkysten
Brændstrup Kristne Friskole 8. og 9. klasse 22 39 JydskeVestkysten
Grønnevang skole 7.V 23 40 Frederiksborg Amts Avis
Grønnevang skole 7.x 23 39 BT
Marievangsskolen 7.a 25 45 Sjællandske (Vordingborg, Næstved, Slagelse)
Kegnæs Friskole 6.årgang 17 41 Berlingske
Kegnæs Friskole 7. årgang 13 41 Berlingske
Næsby Skole 7B 25 45 Fyens Stiftstidende
Næsby Skole 8C 16 46 Fyens Stiftstidende
Distrikt Nord, Strandby skoleafdeling 7.a 22 46 Nordjyske Stiftstidende
Fællesskolen Favrdal-Fjelstrup 8.b 24 43 JydskeVestkysten
Fællesskolen Favrdal-Fjelstrup 8.a 28 44 JydskeVestkysten
Nr Uttrup Skole 7A 16 44 Nordjyske Stiftstidende
Rønde Skole 7A 24 46 Århus Stiftstidende
Nr Uttrup Skole 7B 16 44 Nordjyske Stiftstidende
Solbjergskolen 8.B 21 41 Århus Stiftstidende
Solbjergskolen 7.B 22 41 Århus Stiftstidende
Solbjergskolen 8.C 17 43 Berlingske
Østre Skole 7. a 25 41 Lolland-Falsters Folketidende
Bøvling Fri- og Idrætsefterskole 8. klasse 17 44 Dagbladet Holstebro, Struer og Lemvig
Langhøjskolen 8.x 23 46 BT
Strandgårdskolen 6. årgang 30 44 BT
Dybbøl-Skolen 8.b 24 38 JydskeVestkysten
Gl Hasseris Skole 6b 20 41 Nordjyske Stiftstidende
Gl Hasseris Skole 6c 19 41 Nordjyske Stiftstidende
Gl Hasseris Skole 6D 24 41 Nordjyske Stiftstidende
Fanø Skole 7.B 16 45 JydskeVestkysten
Fanø Skole 7.a 18 45 JydskeVestkysten
Lindegårdsskolen 7.A 20 46 Metroxpress
Lindegårdsskolen 7.b 20 46 Berlingske
Fanø Skole 8.A. 21 45 JydskeVestkysten
Boldesager Skole Cosmos 6B 25 43 JydskeVestkysten
Stolpedalsskolen 7.a 25 40 Nordjyske Stiftstidende
Stolpedalsskolen 7.B 23 40 Nordjyske Stiftstidende
Margrethe Reedtz Skolen Klasse 76,8 19 41 Dagbladet Holstebro, Struer og Lemvig
Gl Hasseris Skole 6.A 20 41 Nordjyske Stiftstidende
Grindsted Vestre Skole 7a 21 41 JydskeVestkysten
Grindsted Vestre Skole 7b 24 41 JydskeVestkysten
Grindsted Vestre Skole 7c 22 41 JydskeVestkysten
Grindsted Vestre Skole 8a 17 41 JydskeVestkysten
Grindsted Vestre Skole 8b 22 41 JydskeVestkysten
Grindsted Vestre Skole 8c 16 41 JydskeVestkysten
Grindsted Vestre Skole 8d 19 41 JydskeVestkysten
Thise Friskole 8. klasse 14 46 Skive Folkeblad
Flakkebjerg Efterskole MEDIA 26 40 Sjællandske (Vordingborg, Næstved, Slagelse)
Bækkegårdsskolen 9.a 25 46 Berlingske
Grønnemose Skole 6.G 24 Berlingske
Grønnemose Skole 6.F 24 41 Berlingske
Grønnemose Skole 6.H 24 41 Berlingske
Grønnemose Skole 6.I 22 41 Berlingske
Vibeholmskolen 8.b 24 45 BT
Skelbæk Friskole 8.a 20 Sjællandske (Vordingborg, Næstved, Slagelse)
Risbjergskolen 8.B 24 44 Kids News
Risbjergskolen 8.a 24 44 Kids News
Stjernevejskolen 8.z 22 44 Horsens Folkeblad
Skolebakken 6C 19 46 Randers Amtsavis
Frydenhøjskolen 7.B 24 43 BT
Vibeholmskolen 7. 21 45 BT
Rødkærsbro skole 8.a 17 40 Viborg Stifts Folkeblad
Rødkærsbro skole 8.b 19 40 Viborg Stifts Folkeblad
Rundhøjskolen 7.klasse 30 40 Århus Stiftstidende
Stjernevejskolen 8.t 26 44 Vejle Amts Folkeblad
Vemmedrupskolen 6b 16 46 Dagbladet Køge, Ringsted og Roskilde
Sofie Rifbjerg Efterskole Hold 4 A 25 43 Lolland-Falsters Folketidende
Sofie Rifbjerg Efterskole Hold 4 B 25 43 Lolland-Falsters Folketidende
Fuglsanggårdsskolen 8.A 23 45 Berlingske
Fuglsanggårdsskolen 8.b 24 45 Berlingske
Frydenhøjskolen 7.A 22 43 BT
Vibeholmskolen 7.B 26 45 BT
Risbjergskolen 8.c 24 44 Kids News
Brøndbyvester Skole 8.B 25 45 Avisen.dk
Usserød Skole 7Z 21 38 Frederiksborg Amts Avis
Rønne Privatskole 7X 23 39 Bornholms Tidende
Fourfeldtskolen Bohr 7S 23 46 JydskeVestkysten
Fourfeldtskolen Bohr 7. A 27 46 JydskeVestkysten
Nordskolen - afdeling Højby 7B 25 44 Nordvestnyt
Tåsingeskolen 6. A 25 39 Fyns Amts Avis
Glesborg Skole 6. B 15 44 BT
Usserød Skole 7.y 20 38 Frederiksborg Amts Avis
Pilehaveskolen 8.b 22 38 BT
Brøndbyvester Skole 7D 26 44 BT
Pilehaveskolen 7.A 24 46 Berlingske
Tåsingeskolen 6.B 24 39 Fyns Amts Avis
Øster Åby Friskole 8.klasse 24 46 Fyns Amts Avis
Hareskov Skole 7X 24 44 Berlingske
Hareskov Skole 7.Y 24 44 BT
Hareskov Skole 7.z 26 44 Frederiksborg Amts Avis
Præstegårdsskolen Urban 7F 12 46 BT
Tinderhøj Skole 7.j 7 41 Berlingske
Præstegårdsskolen Urban 7.C 20 46 JydskeVestkysten
Distrikt Nord, Strandby skoleafdeling 7.B 17 46 Nordjyske Stiftstidende
Distrikt Nord, Strandby skoleafdeling 7.C 20 46 Nordjyske Stiftstidende
Tinderhøj Skole 8.klasse 10 41 Berlingske
Hals Skole 8a 23 43 Nordjyske Stiftstidende
Hals Skole 8b 23 43 Nordjyske Stiftstidende
Elise Smiths Skole 9.c 24 46 Århus Stiftstidende
Balle Friskole, Balle Musik- & Idrætsefterskole 6.F 18 46 Vejle Amts Folkeblad
Dybkærskolen 8.A 22 45 Midtjyllands Avis
Dybkærskolen 8.B 22 45 Midtjyllands Avis
Tåsingeskolen Valg 10 46 Kids News
Rask Mølle Skole 7.C 22 46 Horsens Folkeblad
Rask Mølle Skole 7.b 21 46 Horsens Folkeblad
Rask Mølle Skole 6.B 24 46 Horsens Folkeblad
Holmebækskolen 8.a klasse 16 38 Dagbladet Køge, Ringsted og Roskilde
Holmebækskolen 8.b 20 38 Dagbladet Køge, Ringsted og Roskilde
Søndre Skole 7A 22 44 Viborg Stifts Folkeblad
Oure Friskole 8.9. klasse 15 44 Fyns Amts Avis
Pilehaveskolen 8.A 21 40 BT
Tinderhøj Skole 8.X 14 41 BT
Vinderød Privatskole 7.V 24 45 Frederiksborg Amts Avis
Skolen På Duevej 8.a 21 44 BT
Holmebækskolen 8.a 17 38 Dagbladet Køge, Ringsted og Roskilde
Rask Mølle Skole 7.a 21 46 Horsens Folkeblad
Frederiksberg Skole 8b 23 45 Berlingske
Blovstrød Skole 8.a 19 40 Frederiksborg Amts Avis
Roser Skole 7. klasse 13 38 Fyens Stiftstidende
Roser Skole 8. klasse 10 38 Fyens Stiftstidende
Kongeskærskolen 6.a 23 45 Bornholms Tidende
Spjellerup Friskole Sammenlæst 8.-9. kl. 22 43 Dagbladet Køge, Ringsted og Roskilde
Vanløse Privatskole 8. klasse 21 41 Berlingske
Mina Hindholm Efterskole 9. klasse 20 46 Sjællandske (Vordingborg, Næstved, Slagelse)
Petersmindeskolen 8.c 22 44 Vejle Amts Folkeblad
Petersmindeskolen 8.b 20 44 Vejle Amts Folkeblad
Petersmindeskolen 8.a 19 44 Vejle Amts Folkeblad
Thurø Skole 6.a 18 46 Fyns Amts Avis
Thurø Skole 6.b 18 45 Fyns Amts Avis
Kratbjergskolen afd. Engholm 6.b 17 45 Frederiksborg Amts Avis
Vestsjællands Idrætsefterskole 6F 18 43 Sjællandske (Vordingborg, Næstved, Slagelse)
Klostermarksskolen 7e 21 39 Dagbladet Køge, Ringsted og Roskilde
Balle Friskole, Balle Musik- & Idrætsefterskole 9 kl. 18 38 BT
Balle Friskole, Balle Musik- & Idrætsefterskole 8 kl. 24 38 Vejle Amts Folkeblad
Balle Friskole, Balle Musik- og Idrætsefterskole 7. kl. 23 38 Vejle Amts Folkeblad
Havrehedskolen 8.c 22 40 Fyens Stiftstidende
Havrehedskolen 8.b 22 40 Fyens Stiftstidende
Havrehedskolen 8.a 22 40 Fyens Stiftstidende
Frederik Barfods Skole 7. klassetrin 24 44 Berlingske
Usserød Skole 7.x 20 38 Frederiksborg Amts Avis
Ahlmann-Skolen klasse 17 41 BT
Samsø Efterskole Hold G 25 43 Metroxpress
Gladsaxe Privatskole 7. Klasse 19 44 BT
Odder Lille Friskole 8. klasse 10 46 Berlingske
Skovlund Friskole 8. klasse 16 46 JydskeVestkysten
Strandskolen 7y 26 46 Århus Stiftstidende
Randers Lille Skole 7. 24 41 Randers Amtsavis
Byskovskolen, afd. Benløse 8.bb 22 45 Dagbladet Køge, Ringsted og Roskilde
Klostermarksskolen 7D 25 39 Koncentrat
Boldesager Skole Cosmos 8a 17 38 JydskeVestkysten
Dronninglund Skole 7.c 26 45 Nordjyske Stiftstidende
Stepping Friskole 7. klasse 25 46 JydskeVestkysten
Gungehusskolen 6.A 24 41 BT
Gungehusskolen 6.C 22 41 BT
Gungehusskolen 6.B 21 41 BT
Fuglsanggårdsskolen 6.b 23 46 Kids News
Vallerødskolen 8.A 26 43 Berlingske
Hampelandskolen HA7A 21 46 Frederiksborg Amts Avis
Ringkøbing Skole 8x1 24 45 Dagbladet Ringkøbing-Skjern
Ringkøbing Skole 8x2 25 45 Dagbladet Ringkøbing-Skjern
Ringkøbing Skole 9x1 19 45 Dagbladet Ringkøbing-Skjern
Fuglsanggårdsskolen 6.klasse 23 46 Bornholms Tidende
Snejbjerg Skole 8a 22 45 Metroxpress
Snejbjerg Skole 8b 19 45 Metroxpress
Snejbjerg Skole 8c 20 45 Metroxpress
Trekronerskolen 7.c 21 46 Berlingske
Bordings Friskole 8.a 21 44 BT
Humlebæk Skole 7A 27 41 Frederiksborg Amts Avis
Humlebæk Skole 7B 27 41 Frederiksborg Amts Avis
Buskelundskolen 6.c 25 46 Midtjyllands Avis
Buskelundskolen 6.d 25 46 Midtjyllands Avis
Hareskov Skole 8.x 22 45 BT
Suldrup Skole 9.b 15 38 Bornholms Tidende
Byskovskolen, afd. Benløse 8BA 25 46 Dagbladet Køge, Ringsted og Roskilde
Østervangsskolen 2017-2018 22 46 Dagbladet Køge, Ringsted og Roskilde
Østervangsskolen 6.b 20 46 Dagbladet Køge, Ringsted og Roskilde
Jelling Friskole 7. og 8. kl (Kun få 8., da vi er samlæst) 26 44 Vejle Amts Folkeblad
Damagerskolen 8. a 24 40 Berlingske
Sophienborgskolen 6.a 23 41 Frederiksborg Amts Avis
Niels Ebbesen Skolen 6B 23 40 Århus Stiftstidende
Munkekærskolen 7.B 25 46 Dagbladet Køge, Ringsted og Roskilde
Salling Efterskole 10. klasse 30 44 Avisen.dk
Sortedamskolen 7.C 27 46 Berlingske
Rødkærsbro skole 7. a 21 40 BT
Niels Ebbesen Skolen 6.a 25 40 Århus Stiftstidende
Niels Ebbesen Skolen 6.c 24 40 Århus Stiftstidende
Hovedgård Skole, folkeskoleafdeling 6.a 23 40 Horsens Folkeblad
Hovedgård Skole, folkeskoleafdeling 6.b 24 40 Horsens Folkeblad
Hovedgård Skole, folkeskoleafdeling 6.c 21 40 Horsens Folkeblad
Brøndbyvester Skole 8.d 24 44 BT
Pilehaveskolen 7.c 21 40 Berlingske
Åboulevarden 8.v 20 44 Randers Amtsavis
Åboulevarden 7.V 21 44 Randers Amtsavis
Muldbjerg undervisningssted 7.O 20 46 Berlingske
Kirke Hyllinge Skole 7.T 24 46 Dagbladet Køge, Ringsted og Roskilde
Ølgod Kristne Friskole 7. klasse 14 46 Avisen.dk
Åboulevarden 8.q 23 44 Randers Amtsavis
Østerhåbskolen 7.e 28 46 Kids News
Dagnæsskolen 6.A 24 45 Horsens Folkeblad
Dagnæsskolen 6.B 26 46 BT
N. Zahles Gymnasieskole 8.C 25 44 Metroxpress
Åboulevarden 7.Q 20 44 Midtjyllands Avis
Tingstrup Skole 6.c 24 46 Nordjyske Stiftstidende
Ingstrup Efterskole 10. klasse 9 45 Nordjyske Stiftstidende
Ingstrup Efterskole 10. klasse 9 45 Nordjyske Stiftstidende
Ingstrup Efterskole 10. klasse 8 45 Nordjyske Stiftstidende
Hareskov Skole 8.Z 25 45 BT
N. Zahles Gymnasieskole 8.D. 24 44 Berlingske
Rødding Friskole 7. klasse 17 41 JydskeVestkysten
Østre Skole 6.A 27 45 Fyens Stiftstidende
Østre Skole 6.B 27 45 Fyens Stiftstidende
Maglehøjskolen 8A 24 38 Berlingske
Sejs Skole 9.b 23 38 Berlingske
Sejs Skole 9.a 20 38 Berlingske
Sejs Skole 9.c 18 38 Berlingske
Stjernevejskolen 8.x 16 44 Horsens Folkeblad
Himmerlands Ungdomsskole Journa10 18 44 Nordjyske Stiftstidende
Astrup Friskole 7,8,9 24 40 Nordjyske Stiftstidende
Rødkærsbro skole 7.b 19 40 Viborg Stifts Folkeblad
Dalmose skole 9A 18 46 Sjællandske (Vordingborg, Næstved, Slagelse)
Hundested Skole 7.G 24 45 Frederiksborg Amts Avis
Vestre Skole 7.a Vestre Skole 25 41 Fyens Stiftstidende
Engelsborgskolen 7.s 22 44 Berlingske
Marie Kruses Skole 7d 26 40 Frederiksborg Amts Avis
Vestre Skole 7.b 27 41 Fyens Stiftstidende
Frederiksberg Friskole 7.klasse 21 43 Berlingske
Birkerød Privatskole 7. Vest 22 44 BT
Mølleholmskolen 7.a 22 45 Berlingske
Mølleholmskolen 7.b 20 45 Berlingske
Mølleholmskolen 7.c 22 45 Berlingske
Skørping Skole 7.b 25 44 Nordjyske Stiftstidende
Skørping Skole 7C 25 44 Nordjyske Stiftstidende
Søndre Skole 8. B 19 46 Viborg Stifts Folkeblad
Kragelundskolen 8.b 22 45 Århus Stiftstidende
A. P. Møller Skolen 8.c 22 46 JydskeVestkysten
Skørping Skole 7a 27 44 Nordjyske Stiftstidende
Frisholm Skole 8.a 19 45 Midtjyllands Avis
Frisholm Skole 8.c 24 45 Midtjyllands Avis
Frisholm Skole 8.b 21 45 Midtjyllands Avis
Skødstrup Skole 7B 26 38 Århus Stiftstidende
Skødstrup Skole 7.c 23 38 Århus Stiftstidende
Skødstrup Skole 7.D 27 38 Århus Stiftstidende
Vestegnens Privatskole 7. a 24 41 BT
Campus 10 10.B 23 41 Nordjyske Stiftstidende
Campus 10 10.C 25 41 Nordjyske Stiftstidende
Campus 10 10.A 18 41 Nordjyske Stiftstidende
Kathøj Svallerup Skole Team K 7 44 Nordvestnyt
N. Zahles Gymnasieskole 8.A 24 44 BT
Giersings Realskole 8.c 24 46 Fyens Stiftstidende
Giersings Realskole 8A 24 46 Fyens Stiftstidende
Giersings Realskole 8B 24 46 Fyens Stiftstidende
Salling Efterskole projekt klasse tysk 25 44 Avisen.dk
Vestre Skole 8.b 16 44 Fyens Stiftstidende
Ullerup Bæk Skolen, Skjoldborgsvej 6F 23 40 Fredericia Dagblad
Kirke Hyllinge Skole 9.T 17 44 BT
Ullerup Bæk Skolen, Skjoldborgsvej 6. E 23 40 Fredericia Dagblad
Hald Ege Skole 7.1 27 46 Viborg Stifts Folkeblad
Hald Ege Skole 7.2 26 46 Viborg Stifts Folkeblad
Hald Ege Skole 7.3 26 46 Viborg Stifts Folkeblad
Ullerup Bæk Skolen, Skjoldborgsvej 6.d 24 40 Fredericia Dagblad
Bagsværd Skole 7.c 27 44 Kids News
Bagsværd Skole 7.b 25 44 Kids News
Bagsværd Skole 7.a 26 44 Kids News
Filstedvejens Skole 6.c 24 41 Kids News
Filstedvejens Skole 6.a 24 Nordjyske Stiftstidende
Filstedvejens Skole 6.a 24 41 Nordjyske Stiftstidende
Filstedvejens Skole 6.b 21 41 Nordjyske Stiftstidende
Østbirk Skole 7.b 22 45 Avisen.dk
Østbirk Skole 7.a 20 45 Avisen.dk
Karen Blixen Skolen 8. 24 43 JydskeVestkysten
Ullerup Bæk Skolen, Skjoldborgsvej 6.c 23 40 Fredericia Dagblad
Klintebjerg Efterskole 9 klasse eksamens holdet 20 41 Fyens Stiftstidende
Nymarkskolen 8.E 22 39 Fyns Amts Avis
Nymarkskolen 8.F 21 39 Fyns Amts Avis
Nymarkskolen 8.G 24 39 Fyns Amts Avis
Nymarkskolen 8.I 26 39 BT
Hundested Skole 7.H 26 45 Frederiksborg Amts Avis
Hundested Skole 7. i 24 46 Frederiksborg Amts Avis
Hundested Skole 7J 26 45 Frederiksborg Amts Avis
Lindehøjskolen 6.c 26 46 BT
Svendborg Medie & Sportsefterskole 9a 20 39 Fyens Stiftstidende
Svendborg Medie og Sportsefterskole 9b 25 39 Metroxpress
Svendborg Medie & Sportsefterskole 10AB 25 Berlingske
Svendborg Medie og Sportsefterskole 10AA 25 39 Berlingske
Odder Lille Friskole 9 klasse 16 46 BT
Stensballeskolen 8. Y 18 46 Horsens Folkeblad
Stensballeskolen 8.N 21 46 Horsens Folkeblad
Lykke Skolen Den lykkelige 7. 18 41 Århus Stiftstidende
Tønning-Træden Friskole 7. 20 46 Horsens Folkeblad
Kirstinebjergskolen, Indre Ringvej 6.b 23 46 Fredericia Dagblad
Kirstinebjergskolen, Indre Ringvej 6.c 18 45 Fredericia Dagblad
Skødstrup Skole 7.A 27 38 Århus Stiftstidende
Ullerup Bæk Skolen, Skjoldborgsvej 6g 24 40 Fredericia Dagblad
Skolen På Nyelandsvej 8.b 24 45 Berlingske
Skolen På Nyelandsvej 8.D 26 45 Metroxpress
Østbirk Skole 8.B. 15 45 Horsens Folkeblad
Skt. Pauls Skole 6.A 24 Berlingske
Fjordskolen - Byskoleafdelingen 6 18 46 Lolland-Falsters Folketidende
Østbirk Skole 8.a 20 45 Horsens Folkeblad
Skolen På Nyelandsvej 8.c 27 45 Berlingske
Thyregod Skole 9.Q 23 45 Vejle Amts Folkeblad
Den dansk-franske Skole af 2014 Maxi 6 46 Berlingske
Kildevældsskolen 9.a 20 41 Berlingske
Tilst Skole 8.x 24 45 Århus Stiftstidende
Bakkegårdsskolen 9 19 45 Århus Stiftstidende
St. Magleby Skole 8. klasse 22 45 BT
Stoholm Skole 7.b 23 44 Skive Folkeblad
Kragelund Efterskole 9. kl. 30 44 Horsens Folkeblad
Stoholm Skole 7.a 27 44 Skive Folkeblad
Hareskov Skole 9a 24 43 Frederiksborg Amts Avis
Tibberupskolen 7.G 27 46 Helsingør Dagblad
Kirkebakkeskolen 8.x 20 46 Avisen.dk
Kirkebakkeskolen 8.R 22 46 Vejle Amts Folkeblad
Kirkebakkeskolen 8.Y 21 46 Berlingske
Løgstrup Skole 7a 20 44 Viborg Stifts Folkeblad
Løgstrup Skole 7b 22 44 Viborg Stifts Folkeblad
Broskolen 7.a 26 44 Fyens Stiftstidende
Vestre Skole 7. Z 24 39 Midtjyllands Avis
Rindum Kjærgaard 7.kl 18 46 Dagbladet Ringkøbing-Skjern
GXU - Gladsaxe 10. Klasse og Ungdomsskole, 10. klasse afdelingen Samfunds fagligt spor H klassen 20 44 Berlingske
Stjernevejskolen 8.t 26 44 Vejle Amts Folkeblad
Trørødskolen Multi 3 10 46 Berlingske
Amager Fælled Skole 7.x 19 43 BT
Amager Fælled Skole 7.v 19 43 Berlingske
Skolen På Duevej 8.d 21 44 Kids News
Virum Skole 7.B 23 44 Berlingske
Skolen På Duevej 8.b 21 44 Metroxpress
Løgstrup Skole 7. C 20 44 Viborg Stifts Folkeblad
Svendborg Medie og Sportsefterskole MHN - avis 24 39 Fyens Stiftstidende
Augustenborg Skole 8.c 17 44 BT
Virum Skole 7.c 26 45 Berlingske
Virum Skole 7.d 21 45 Berlingske
Marstal Skole 7.B 24 41 Fyens Stiftstidende
Tønder Overbygningsskole 7.c 27 40 JydskeVestkysten
Virum Skole 7.a 24 46 Berlingske
St. Magleby Skole 6.b 28 45 Kids News
Byskolen 8P 22 44 Helsingør Dagblad
Broskolen 8.C 23 44 Fyens Stiftstidende
Vandel Efterskole 10.kl. 25 44 Vejle Amts Folkeblad
Tirsdalens Skole 8E 25 41 Randers Amtsavis
Øster Åby Friskole 7. klasse 21 46 Fyns Amts Avis
Vestre Skole 8.c 17 46 Fyens Stiftstidende
Amager Fælled Skole 7U 20 43 Berlingske
Broskolen 7.b 27 44 Fyens Stiftstidende
Broskolen 8.B 22 44 Fyens Stiftstidende
Muldbjerg undervisningssted 7f 27 46 Nordjyske Stiftstidende
Broskolen 7.c 27 44 Fyens Stiftstidende
Munkebjergskolen 7.b 24 44 Metroxpress
Elise Smiths Skole 7.A 25 46 Århus Stiftstidende
Humlebæk Lille Skole 8 11 40 Frederiksborg Amts Avis
Buddinge Skole 8.a 22 46 BT
Buddinge Skole 8.b 19 46 BT
Pilegårdsskolen 7.X 25 45 Berlingske
Amager Lille Skole P 20 45 Avisen.dk
Søndersøskolen 6.c 25 44 Kids News
Søndersøskolen 6.b 21 46 Kids News
Søndersøskolen 6.a 26 44 Kids News
Søndersøskolen 6.d 27 44 Kids News
Broskolen 8.a 17 44 Fyens Stiftstidende
Stavnsholtskolen 7.a 22 44 Kids News
Stavnsholtskolen 7.b 22 43 Kids News
Stavnsholtskolen 7.c 22 43 Kids News
Stavnsholtskolen 7.i 20 43 Kids News
N. Zahles Seminarieskole 8.x 21 41 Berlingske
Rathlouskolen 7B 22 40 Midtjyllands Avis
Onsbjerg Lilleskole 7. kl. 16 46 Avisen.dk
Hareskov Skole 8.y 23 45 Berlingske
Kirkebakkeskolen 8.Z 22 46 BT
Fjerritslev Skole 7a 28 46 Nordjyske Stiftstidende
Hardsyssel Efterskole 9.b 20 46 Avisen.dk
Den rytmiske Efterskole i Baaring 9-10 25 45 Avisen.dk
Den rytmiske Efterskole i Baaring 9-10, 2 25 45 Avisen.dk
Frederiksborg Byskole 8.d 19 46 BT
Frederiksværk Skole 7y 15 46 Koncentrat
Sejs Skole 6.b 21 45 Midtjyllands Avis
Sønderskov-Skolen 7.A 22 46 JydskeVestkysten
Sønderskov-Skolen 7.B 19 46 JydskeVestkysten
Sønderskov-Skolen 7. C 22 46 JydskeVestkysten
Sejs Skole 6.a 19 45 Midtjyllands Avis
Sejs Skole 6.c 24 45 Midtjyllands Avis
Søndre Skole 8.a 19 46 Viborg Stifts Folkeblad
Elise Smiths Skole 7.b 24 46 Århus Stiftstidende
Elise Smiths Skole 7.c 24 46 Århus Stiftstidende
Karlskov Friskole 8.-9. klasse 24 45 Vejle Amts Folkeblad
Boldesager Skole Cosmos 6. a 24 43 JydskeVestkysten
Pilehaveskolen 8.C 22 40 Berlingske
Børneuniversitetet på Vesterbro Basishold 3 27 41 Koncentrat
Søndersøskolen 7.b 25 44 Fyens Stiftstidende
Søndersøskolen 7.a 25 44 Fyens Stiftstidende
Ørebroskolen 5.-6.kl. 25 46 Nordjyske Stiftstidende
Nr. Asmindrup Friskole 8. Klasse 19 46 Nordvestnyt
Videbæk Kristne Friskole 8A 24 46 BT
Videbæk Kristne Friskole 8B 23 46 BT
Ellevangskolen 7.v 25 45 Århus Stiftstidende
Vitaskolen Bohr 7.x 24 46 BT
Børneuniversitetet på Vesterbro Basishold 1 28 41 Koncentrat
Børneuniversitetet på Vesterbro Basishold 2 28 41 Koncentrat
Bork Skole 6. klasse 9 46 JydskeVestkysten
Vestervangsskolen 6.a 25 46 Randers Amtsavis
Erritsø Fællesskole, Højmosevej 6.A 24 45 Fredericia Dagblad
Erritsø Fællesskole, Højmosevej 6.B 24 45 Fredericia Dagblad
Tove Ditlevsens Skole 7c 21 44 Metroxpress
Tønder Overbygningsskole 7.b 28 41 JydskeVestkysten
Vitaskolen Bohr 8.Y 26 44 JydskeVestkysten
Tove Ditlevsens Skole 7.a 18 44 Metroxpress
Kratbjergskolen afd. Engholm 6a 22 45 Frederiksborg Amts Avis
BillundSkolen 9.z 18 44 JydskeVestkysten
Mellervangskolen 7a 23 44 Nordjyske Stiftstidende
Præstegårdsskolen Urban 8c 23 46 Avisen.dk
Arresø Skole 8A 17 46 Frederiksborg Amts Avis
Silkeborg Ungdomsskole 10.A-B-C 30 45 Midtjyllands Avis
Fuglsanggårdsskolen 8.c 19 45 Berlingske
Fjordlandsskolen 6.b 14 45 Frederiksborg Amts Avis
Sorter efter uge og dagblad:


Antal klasser

Antal elever:

Papir eller web



Fordeling i landet



Fordeling af klasser på dagblade

Tillad cookies

Hjemmesiden indsamler statistik og husker dine indstillinger ved hjælp af cookies.